Nieuws
Hardrijders hebben een grijze Mercedes
De doorsneehardrijder heeft een grijze Mercedes, wordt geflitst in Almere en is van middelbare leeftijd. Lees verder...
Zeer luxe iPhone hoes
Zeer luxe hoes voor de Iphone 4 en 4S, verkrijgbaar met het logo van Porsche Lees verder...
Stichting Trib4Bibi
Stichting Trib4Bibi is primair opgezet om Bibi te helpen beter te worden. Lees verder...
Porsche 991 Cabriolet
Porsche verdubbelt het ongekende rijplezier dat de nieuwe Porsche 911 biedt Lees verder...
Porsche 911 GT3 RSR
Een nieuwe Porsche 911 GT3 RSR scheurt met indrukwekkende snelheid over de baan! Lees verder...
Nieuws

Nieuws
22-03-2010Porsche 911 Sport Classic groot succes in Nederland
AMSTERDAM - Bij Porsche is men nog altijd verbaasd over de overweldigende belangstelling voor de gelimiteerde oplage 911 Sport Classic. De Duitsers bouwen de uitvoering in een oplage van 250 stuks, waarvoor 17 orders uit Nederland kwamen. Volgens Ray Uiterwaal is de Nederlandse markt “normaal verantwoordelijk voor 1% van de verkopen". Dat is in het geval van de Sport Classic twee auto's.
“Van alle 911’s die we in Nederland verkopen is 60% een high end model; dat wil zeggen: hoger in het assortiment dan een 4S, dus de Turbo, GT2, GT3 en de GT3 RS," aldus Uiterwaal. De 911 Sport Classic sluit daar goed op aan. Ter vergelijking, in Duitsland levert Porsche 80 stuks, maar ook daar was de belangstelling enorm. De Duitsers kregen in eerste instantie 50 stuks, maar die wagens waren binnen 48 uur vergeven. De thuismarkt vormt samen met Zwitserland en Nederland de voornaamste afzetmarkt. Vanuit het Midden-Oosten was de interesse matig, want daar willen ze geen handbak. De bolide wordt niet geleverd in de Verenigde Staten en een aantal Aziatische landen. Ongeveer vijftig van de 250 units hebben het stuurwiel aan de rechterzijde. Op de plaats van het stuurwiel na zijn alle exemplaren uniek. De carrosseriekleur is witgrijs, de aandrijving van de opgevoerde motor heeft op de achterwielen plaats, maar de koets is de wide body van een vierwielaandrijver.
Porsche Exclusive, een speciale divisie voor de optische en technische tuning van de verschillende modellen, bouwt de Sport Classic sinds december, nadat de wagen afgelopen september op de IAA-autoshow in Frankfurt werd voorgesteld. Met de bolide mikt de fabrikant op verzamelaars en enthousiaste automobilisten. De Duitsers startten in december 2006 met de eerste voorzichtige ideeën. In september 2008 gaf het management groen licht voor het design.
22-03-2010, Bron: www.telegraaf.nl

Porsche 991





